close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 1 kwietnia 2016

  Plenerową wystawę "Polskie skarby kultury na Zamku Fischhorn - historia niedokończona" można aktualnie zwiedzać w Salzburgu. Zapraszamy również serdecznie na finisaż 19 kwietnia br.

  Wystawa „Polskie skarby kultury na Zamku Fischhorn – historia niedokończona” opowiada o losach dzieł sztuki zrabowanych z polskich kolekcji i przewiezionych po upadku powstania warszawskiego do Fischhorn. Część z nich odzyskano bezpośrednio po zakończeniu wojny dzięki wysiłkom polskiego malarza i oficera Bohdana Urbanowicza, inne odnajdują się w różnych częściach świata wiele lat po wojnie. Jest też wiele dzieł, które ciągle pozostają zaginione.

  Wystawa była dotychczas eksponowana w Zell am See i Leogang, a obecnie można ją oglądać w Hof Dietrichsruh na Uniwersytecie Salzburskim (Sigmund-Haffner-Gasse). Serdecznie zapraszamy na finisaż z udziałem ekspertów z Polski i Austrii oraz pokazem animacji "Muzeum Utracone - Dziennik Fischhornu", który odbędzie 19 kwietnia br.

   

   

  Będziemy wdzięczni za rejestrację na to wydarzenie.

   

  * * *

   

  Wystawę „Polskie skarby kultury na Zamku Fischhorn – historia niedokończona” przygotowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego we współpracy z Ambasadą RP w Wiedniu oraz Archiwum Landowym w Salzburgu.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: