close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 6 lipca 2017

  We wtorek, 4 lipca, z okazji przejęcia przez Węgry prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej, odbył się w Ambasadzie Węgier w Wiedniu uroczysty koncert.

  Na zaproszenie ambasadora Węgier w Wiedniu, dr Jánosa Perényi i jego małżonki Márii Perényi, zagrała dla gości światowej sławy pianistka: Emese Tőkés. Po powitaniu przez ambasadora János Perényi i uroczystym przemówieniu ministra Pála Völnera było można usłyszeć utwory Beethovena, Chopina i Liszta.

   

  Emese Tőkés to urodzona w Siedmiogrodzie, mieszkająca od roku 1982 na Węgrzech pianistka. W ojczyźnie Liszta miała możliwość nauki od największych mistrzów takich jak György Sebők, Dmitrij Bashkirov, Tamás Vásáry, Ferenc Rados, Zoltán Kocsis, Malcolm Bilson, Mihail Voszkreszenszkij. Poza pracą w renomowanej szkole muzycznej „Leo Weiner” nagrała również liczne płyty z utworami Chopina i Liszta, z którymi też koncertowała po całym świecie. Ukoronowaniem jej kariery muzycznej była w roku 2014 propozycja członkostwa w jury znanego Międzynarodowego Konkursu Fortepianowego im. Franiszka Liszta w Los Angeles, którą też przyjęła.

  DSC_0015
  DSC_0034
  DSC_0041
  DSC_0042
  DSC_0057

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: