close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 28 listopada 2017

  Ambasada RP w Wiedniu była współorganizatorem Konferencji „Cyber Activities: A New Space for Warfare, Rivalry and Disinformation”, która odbyła się w siedzibie Akademii Obrony Austrii w Wiedniu.

  W gronie prelegentów znaleźli się eksperci instytucji publicznych, organizacji pozarządowych, think tanków oraz NATO. Celem spotkania było wskazanie aktualnych zagrożeń, kierunków ich pochodzenia oraz podmiotów za nie odpowiedzialnych, jak też możliwych środków przeciwdziałania w poszanowaniu wartości społeczeństw demokratycznych.

   

  Zaproszeni eksperci oraz goście mieli okazję przedyskutować tematy związane zarówno z cyberbezpieczeństwem w rozumieniu zapewnienia przez państwo ochrony własnej infrastruktury krytycznej, jak też nowe wyzwania dla społeczeństw demokratycznych. Te nowe zjawiska to m.in. propaganda, manipulacja i dezinformacja. Dotykają one media i szerzej opinię publiczną, a walka z nimi stanowi ciągle duże wyzwanie dla państw UE i NATO.

   

  Konferencję zorganizowano przy współpracy z Akademią Obrony Austrii oraz Ambasadą Republiki Czeskiej będącą Punktem Kontaktowym NATO w Wiedniu.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: