close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 26 września 2017

  Najbardziej interesujące historie pisze samo życie. Film "Azyl" oparty jest na prawdziwych wydarzeniach i opowiada historię żony i matki, która podczas II wojny światowej uratowała przed śmiercią setki osób.

  Polska, rok 1939: Antonina Żabińska (Jessica Chastain) wiedzie z rodziną spokojne życie, prowadząc wspólnie z mężem Janem warszawskie zoo. Ich sielankowe życie zostaje jednak nagle zburzone, gdy Niemcy napadają na Polskę. Hitlerowski zoolog Lutz Heck (Daniel Brühl) wprowadza się do domu Żabińskich i zmusza ich do napisania raportu. Zszokowani brutalnymi metodami Wehrmachtu postanawiają nawiązać potajemnie kontakt z podziemiem. W tym czasie opracowują również plan ratowania z „piekła” mieszkańców getta warszawskiego, którzy w międzyczasie zostali dosłownie zamurowani przez Niemców w swojej dzielnicy. Poprzez swój udział w akcji ratowania życia polskich żydów, Antonina naraża na niebezpieczeństwo zarówno siebie, jak i swoją rodzinę.

   

  Oparty na prawdziwej historii film jest poruszającą historia o odwadze i nadziei. Doskonałe role stworzyli Jessica Chastain i Daniel Brühl w rolach głównych.

   

  Po projekcji odbędzie się rozmowa z Teresą Żabińską-Zawadzki, córką Antoniny i Jana Żabińskich.

   

  12 października 2017, godz. 19:00

  Cine Center, Fleischmarkt 6, 1010 Wien

  Wstęp wolny. Wymagana rezerwacja miejsc najpóźniej do 10.10.2017: sekretariat.wien@instytutpolski.org 

                  01/533 89 61

   

  We współpracy z Instytutem Polskim w Wiedniu

   

   

  *Od 14 września 2017 film będzie dostępny na DVD & Blu-ray.

  Tagi: film

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: